ODAMIZ HAKKINDA

        Odamız 06.06.1968 yılında Ticaret Bakanlığı izni ile Milas ın tarihi Hisarbaşı Mahallesi Kızılay Caddesi arastasında Milas Esnaf ve Küçük Sanatkârlar Derneği olarak Rahmetli Sayın Mehmet Sait Yükselen tarafından kurulmuştur.1991 Haziran ayında Dernek ibaresi kaldırılarak Milas Esnaf ve Sanatkârlar Odası olarak değiştirilmiştir. 507 sayılı eski Esnaf ve Sanatkârlar Odası Kanunumuz 07.06.2005 tarihinde 5362 sayılı Esnaf ve Sanatkârlar Meslek Kuruluşları Kanunu olarak değiştirilerek yürürlüğe girdi.           

     5362 sayılı Esnaf ve Sanatkârlar Meslek Kuruluşu kanunumuza göre: Milas Esnaf ve Sanatkârlar Odası, Muğla Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliğine ve Merkezi Ankara da bulunan Türkiye Esnaf ve Sanatkârları Konfederasyonu Genel Başkanlığı na bağlıdır. Odamız ülkemizin en büyük sivil toplum örgütünün çatısı altında meslek mensuplarının birbirleriyle ve halk ile olan ilişkilerinde dürüstlüğü ve güveni hâkim kılmak meslek disiplini ve ahlakını korumak bu maksatla kurulan tüzel kişiliğe sahip kamu kurumu niteliğindedir.

      1968–1983 yılları arasında kurucu Başkanı olan rahmetli Sayın Mehmet Sait Yükselen başkanlık yapmıştır.  

   1984–2005 yılları arasında Rahmetli Sayın Hamdi Yılmaz Tümer Başkanlık yapmış ve dönemlerinde 1997 yılında hizmet aracı ve 1999 yılında mülkiyeti odamıza ait halen hizmet binamız olan Hocabedrettin Mahallesi Tabakhane Caddesi 8 numaralı binamızı restore ederek kullanılır duruma getirmişlerdir.    

      27 Kasım 2005 tarihinde yapılan genel kuruda Sayın Celal Devrim ve Yönetim Kurulu seçildi ve halen görevine devam etmektedirler. Altı merkez beldesiyle temsil ettiği Esnaf ve Sanatkârımızı hak ettiği şekilde en iyi hizmeti sunmayı kendine görev bilen Odamız, 2000 kişiyi geçen sicilli Esnaf ve Sanatkârlarına gece gündüz demeden en hızlı ve en iyi hizmeti vermeyi ve zor durumda olan üyelerimize maddi ve manevi yanında olmayı kendine ödev edinmiştir.                    

    Hizmette sınır yoktur anlayışıyla, Başkanımız Sayın Celal Devrim ve Yönetim Denetim Kurulu üyeleri 2006 yılında Iveco marka Kurtarıcı ve 2008 yılında Hyundai marka Cenaze Nakil Aracı alarak üyelerimizin ve tüm Milas Halkının hizmetine sunmuşlardır. 09 Mayıs 2007 tarihinde de Sanayi sitesindeki Sağlık Kabinimiz Esnaf ve Sanatkârlarımızın olası meslek kazalarına yönelik kapsamı genişletilerek üyelerimizin hizmetine sunulmuştur. Üyelerimizin günün teknolojik koşullarına uyum sağlaması için Halk Eğitim Merkezi ve Mesleki Eğitim Merkezi Müdürlükleri ile bilgisayar kursları düzenlenmiştir. 

     Resmi ve Gayri resmi her ortamda temsil ettiği teşkilatını en üst düzeyde tutulmasına katkı sağlayan yönetim kurulu, denetim kurulu ve çalışan personelimizin özverili çalışmalarıyla üyelerimizi en iyi şekilde temsil etmeye devam edeceğiz. Bize bu imkânı veren, bizi destekleyen tüm üyelerimize teşekkür ediyoruz.