Şekerbank ile Kapımız Esnafa Açık protokolü imzalandı

Şekerbank ile Kapımız Esnafa Açık protokolü imzalandı

Milas Gıda Maddeleri Yapanlar ve Satanlar Odası, Milas Esnaf ve Sanatkarlar Odası, Milas Şoförler ve Otomobilciler Odası, Milas Bakkallar ve Bayiler Odası yöneticileri ile Şekerbank Milas Şubesi yeni bir protokole imza attılar…

Şekerbank Milas Şubesi ile ilçemizde bulunan esnaf odaları dün saat 10.30’da Milas Esnaf ve Sanatkarlar Odası’nda düzenlenen törenle oda üyelerinin yararlanabileceği “Kapımız Esnafa Açık” protokolü imzalandı.

Şekerbank Milas Şube Müdürü Derya Demir ile Milas Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Celal Devrim, Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Nurol Paskal, Bakkallar ve Bayiler Odası Başkanı Tayyip Kömür ile Gıda Maddeleri Yapanlar ve Satanlar Esnaf Odası Başkanı Mustafa Sezgin arasında imzalanan protokolün hedefi,  esnafa fayda sağlayarak birçok işbirliği, proje, ürün ve hizmet sunulmasını, tüketicilerin her ayın 15’inde esnaftan alışveriş yapmaya yönlendirilmesini, esnafın iş hacminin artması ve böylece kapılarının hep ‘açık’ kalmasını, üretimin ve beraberinde ülke ekonomisinin canlanmasına katkı sağlanması hedefleniyor.

Her ayın 15’ini Türkiye çapında ‘Esnafın Günü’ ilan ediyoruz

“Kapımız Esnafa Açık” protokolünün imza töreninde bir konuşma yapan Şekerbank Milas Şube Müdürü Derya Demir, Kapımız Esnafa Açık Projesi’nin ‘mahallemizi mahalle yapan esnafımız için el ele verelim, siz de yarın mahalle esnafınızdan alışveriş yapın, kapıları hep açık kalsın’ mesajı ile başladığını belirtti. Her ayın 15’inde tüketicilerin esnaftan alışveriş yapmasına yönelik Şekerbank’ın 60’ıncı kuruluş yılı boyunca birçok saha aktivitesi ve kampanyaların düzenleneceğini belirten Derya Demir, ‘Açık’ platformu kapsamında esnafın işlerini kolaylaştıracak, onların rekabetsel avantajlarını artıracak ve onları teknolojiye, değişime açacak yeni ürünler sunacaklarını kaydetti. Derya Demir, Banka olarak, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı koordinasyonu ile esnafın uluslararası standartta hizmet verebilmesi için farklı projeler de geliştireceğini belirtti. 

Esnafın, mahalle kültürü ve toplumsal değerlerin devamlılığındaki önemli rolüne işaret eden Derya Demir, “400 bine yakın esnafı kucaklayan bir banka olarak, esnafımızın kapısı hep açık kalsın diye tüm kamuoyuna bir çağrıda bulunuyoruz; her ayın 15’inde mahallenizin esnafından alışveriş yapın diyoruz. 60’ıncı yılımız boyunca her ayın 15’inde bu çağrımızı yineleyeceğiz. Her ayın 15’ini ‘Esnafın Günü’ ilan ediyoruz. Yıl boyunca bütün enerjimizle, saha ekiplerimizle bu misyonu yerine getirerek, esnafımızı ve ülkemiz ekonomisini destekleyeceğiz” dedi.

İlçemizdeki esnaf odası başkanlarının aynı zamanda Esnaf Kredi ve Kefalet Kooperatifi’nin yöneticileri olduğuna dikkat çekerek konuşmasına başlayan Milas Esanf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Celal Devrim ise, “Kredi Kefalet Kooperatifi’ndeki mevzuaatlardan dolayı bazı esnaflarımız burada sıkıntı yaşıyordu. Bugün imzalanan protokolle esnaflarımıza kolaylık sağladığımıza inanıyoruz. Dört ayrı odanın yaklaşık 6 bin üyesi var. Üst kurullarımız da bu sözleşmeyi imzalamışlar. Bizler de bugün yerel yöneticiler olarak imzamızı attık” dedi.

‘Anadolu Bankacılığı’nı misyon edinmiş, esnaf ve küçük işletmelere özel tabana yaygın bankacılıkta köklü bilgi birikimine sahip Şekerbank’ın, 60’ıncı kuruluş yılında ülkemiz için ilk ve tek olan, esnafa özel “Kapımız Esnafa Açık” projesi, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı himayesinde ve Türkiye genelindeki 82 Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği ile 3 bin 100 Esnaf ve Sanatkarlar Odasını kapsayan Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu’nun (TESK) desteğiyle, özel sektör, kamu, STK ve tüketicileri esnafla buluşturan bir platform özelliği taşıdığı belirtildi.