Kan Bağışına Evet, Tüm İnsanlığa Hizmet

Kan Bağışına Evet, Tüm İnsanlığa Hizmet

Ramazan Ayında, Kızılay Kan Merkezleri İftardan Sonrada Çalışacak…

Ramazan ayı içerisinde, gönüllü kan bağışındaki düşüşü önlemek için bir dizi çalışma başlatan Türk Kızılayı Kan Bağışı Merkezleri’nde iftar sonrasında da mesai uygulaması başlatıyor.  Ayrıca tüm Türkiye genelinde gezici kan alma birimleri de gece ekipleri düzenleyerek gönüllü kan bağışçılarına hizmet verecek.

Türk Kızılayı, 2005 yılında başlatmış olduğu ve ülkemizdeki en Güvenli Kan’ı temin etmeye yönelik yürüttüğü “Ulusal Güvenli Kan Temini Programı”nı, Sağlık Bakanlığı’nın himayesi altında, başarıyla sürdürmektedir. Bu kapsamda hem toplumun Kan Bağışı konusunda bilinçlendirilmesi çalışmalarını ve hem de Kan Bağışı kampanyaları gerçekleştirmektedir.

Ülke geneline yayılmış 15 Bölge Kan Merkezi ve 62 Kan Bağışı Merkezi ile hizmet vermekte olan Türk Kızılayı, toplamış olduğu kanlar ile sorumlu olduğu 1.536 hastanenin kan ve kan ürünleri ihtiyacını karşılamaktadır.

787_121323Geçmişte edindiğimiz tecrübelere bağlı olarak biliyoruz ki; her yıl özellikle yaz aylarındaKan Bağışı sayılarında önemli miktarda azalma gerçekleşmektedir. Ramazan ayının bu yıl ve bundan sonraki birkaç yıl boyunca yaz aylarına denk gelmesi nedeniyle Türk Kızılayı Ramazan ayına yönelik kampanya başlatmıştır. Kampanya’nın sloganı;

 

 

 

 

 

KAN BAĞIŞINA EVET, TÜM İNSANLIĞA HİZMET

     Kampanya kapsamında Türk Kızılayı Birgül Gökmen Kan Bağışı Merkezi, Ramazan ayı boyunca,      Milas Kaymakamlık önünde Salı ve Perşembe günleri 19:00-24:00 saatleri arasında hizmet vermeye devam edecektir. Potansiyel bağışçılara ulaşabilmek adına gerçekleştirilecek kampanyalarda çok sayıda gönüllü kan bağışçısına ulaşılması hedefleniyor.      

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.