Esnafları yakından ilgilen protokol imzalandı

Esnafları yakından ilgilen protokol imzalandı

Milas Esnaf ve Sanatkarlar Odası, Şoförler-Otomobilciler Esnaf Odası, Bakkallar-Bayiler Odası ve Gıda Maddeleri Yapanlar-Satanlar Esnaf Odası ile Şekerbank Milas Şubesi arasında “Kapımız Esnafa Açık” protokolü imzaladı.

Z79_esnafları_

    Bugün Esnaf ve Sanatkarlar Odası binasında düzenlenen bir törenle imzalanan protokol Şekerbank Milas Şube Müdürü Derya Demir ile Milas Esnaf-Sanatkarlar Odası Başkanı Celal Devrim, Şoförler-Otomobilciler Odası Başkanı Nurol Paskal, Bakkallar-Bayiler Odası Başkanı Tayyip Kömür ve Gıda Maddeleri Yapanlar-Satanlar Esnaf Odası Başkanı Mustafa Sezgin arasında imzalandı.

    Protokol kapsamında esnafa fayda sağlayacak birçok işbirliği, proje, ürün ve hizmet sunulması planlanan ‘Kapımız Esnafa Açık’ platformu ile tüketiciler her ayın 15’inde esnaftan alışveriş yapmaya yönlendirilerek esnafın iş hacminin artması ve böylece kapılarının hep ‘açık’ kalması, üretimin ve beraberinde ülke ekonomisinin canlanmasına katkı sağlanması hedefleniyor.
 
    Her ayın 15’inde tüketicilerin esnaftan alışveriş yapmasına yönelik Şekerbank’ın 60’ıncı kuruluş yılı boyunca birçok saha aktivitesi ve kampanyaların düzenleneceğini belirten Şekerbank Milas Şube Müdürü Derya Demir, ‘Açık’ platformu kapsamında esnafın işlerini kolaylaştıracak, onların rekabetsel avantajlarını artıracak ve onları teknolojiye, değişime açacak yeni ürünler sunacaklarını kaydetti.
 
    Şekerbank olarak, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı koordinasyonu ile esnafın uluslararası standartta hizmet verebilmesi için farklı projeler de geliştireceklerini belirten Demir, esnafın, mahalle kültürü ve toplumsal değerlerin devamlılığındaki önemli rolüne işaret etti. Oda başkanları olarak kredi kefaletinin de yönetimini yaptıklarını belirten Milas Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Celal Devrim, yaptığı konuşmada şunları kaydetti; “Üyelerimize de alternatif üretme zorunluluğumuz var. Mevzuatlar çok ağır olduğu için bazı üyelerimizin portresinde sıkıntı yaşıyoruz. Onun için şuan zaten bizim üst kurullarımızda bu sözleşmeleri yapmıştır. Biz de burada yerel sözleşmemizi gereken incelemeleri yaparak imzaladık. Üyelerimizin menfaatine bir sözleşme olduğundan dolayı dört oda başkanı arkadaşımız olarak bu protokolü imzaladık. Bundan sonrada üyelerimize faydalı olabilecek uygulamaları hayata geçirmeye devam edeceğiz. Bu protokol umarız üyelerimiz başta olmak üzere camiamıza ve Şekerbank’a faydalı olur.”