Berber ve Kuaförlere Esnaf Odası’ndan Destek…

Berber ve Kuaförlere Esnaf Odası’ndan Destek…

Türkiye Berber ve Kuaförler Federasyonu tarafından gerçekleştirilecek olan Milli Takım Şampiyonası elemelerine hazırlanan Milas Kuaförler, Berberler ve Güzellik Salonları Derneği’ne Milas Esnaf ve Sanatkarlar Odası sponsor oldu…

Türkiye Berber ve Kuaförler Federasyonu tarafından oluşturulacak olan Milli Takımda ilçemizden kuaför ve berberlerin de yer alabilmesi için çalışma başlatan Milas Kuaförler, Berberler ve Güzellik Salonları Derneği yöneticileri elemelere katılabilmek için destek arayışlarını sürdürürken, Milas Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Celal Devrim oda olarak destekte bulunacaklarını açıkladı.

Türkiye Berber ve Kuaförler Federasyonu tarafından ‘Türkiye Kuaförünü Seçiyor’ adı altında bir etkinlik gerçekleştirilerek Türkiye Kuaförler Milli Takım Şampiyonası yapılacağını, şampiyona katılmak için de çalışmalarını sürdürdüklerini belirten Milas Kuaförler, Berberler ve Güzellik Salonları Derneği Başkanı Mehmet Erkan Çil, “Milli Takım’a ilçemizden de kuaför ve berber kazandırmayı amaçlıyoruz. Milaslı kuaförler ve berberler olarak, Türk Milli Takımında yer almak, ülkemizi yurt içi ve yurt dışında temsil etmek ve sayısız imkânlardan faydalanmak için çalışacağız” dedi.

31 Mart, 1 – 2 Nisan tarihleri arasında İzmir’de düzenlenecek olan elemelere katılacaklarını belirten Çil, “daha önce Adana, Antalya, Bursa ve Edirne’de elemeler yapıldı. 24 Mart tarihinde Zonguldak’ta, 7 Nisan tarihinde Samsun’da, 21 Nisan tarihinde Rize’de, 28 Nisan tarihinde Diyarbakır’da eleme yapılacak. 3 – 4 – 5 Mart tarihlerinde Ankara’da, 31 Mart, 1 –  Nisan tarihlerinde İzmir’de, 5 – 6 – 7 Mayıs tarihlerinde ise İstanbul’da hem etkinlik hem de eleme yapılacak. Yarı final etkinliği 12 Mayıs tarihinde Ankara’da, final ise 22 Mayıs tarihinde İstanbul’da gerçekleştirilecek. Toplam 7 kategoride yapılacak elemeler neticesinde her kategorinin şampiyonları A Milli Takımı oluşturacak. Bizler 31 Mart, 1 – 2 Nisan tarihleri arasında İzmir’de düzenlenecek olan elemelere katılacağız” dedi.

Elemelere katılacak olan Milaslı berber ve kuaförlere Milas Esnaf ve Sanatkarlar Odası’nın destekte bulunacağını belirterek oda yöneticilerine teşekkür eden Çil, “Başkanımız bize destek olma konusunda söz verdi. Bizlerde kendisine teşekkür ediyoruz. Oda tarafından cep telefonları için kısa mesaj ve afiş desteği verilecek. Milli takımda Milaslı berber yada kuaförlerin yer almasını istiyoruz. 1994 – 2000 yılları arasında mili takımda yer aldım. 1997 yılında da Grand Prix ödülünü kazandım. Bu tecrübelerimle Milas’ın ismini bu alanda duyurmak istiyorum. Burada önemli olan meslektaşlarımızın mesleğine katkı sağlamak. Ama bizim amacımız farklı kişilerin de katılımını sağlamak. İnşallah eleme gününe kadar elemelere katılmak isteyen kuaför ve berber sayımızda artış olur” dedi.

Başkan Celal Devrim ise yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Ben farklı bir yapım var. Milas ibaresi bir yerde yarışacak ise odamın verdiği gücü aşmayacak şekilde elimden geldiğinde yardımcı olmaya çalışıyorum. Öncelikle kendi meslek erbabı arkadaşlarımızın yanında olmaya çalışıyoruz. Şuanda kadar çalışmalarında derneğimiz iyi bir performans gösteriyor. Çalışmaya elimizden geldiği kadar destek olmaya çalışacağız. Erkek ve bayan kuaförlerimizin bu yarışmaya katılmasını istiyorum. Bu yarışmaya katılmak isteyenler dernek başkanlığımıza veya odamıza müracaata edebilirler. Bizlerde derneğimizle bu konuya öncülük edeceğiz” dedi.